پیچ شش گوش

پیچ شش گوش در واقع پر کاربرد ترین نوع پیچ صنعتی محسوب میشود که به صورت آهنی در گرید 4.8 و 5.6 بصورت فولادی خشکه 8.8 و گرید های فولادی 10.9 و 12.9 موجود می باشد. پیچ شش گوش همراه با مهره شش گوش و اغلب همراه با واشر تخت و گاهی واشر فنری مورد استفاده قرار می گیرد. پیچ شش گوش جزو قدرتمند ترین و اولین نوع اتصالات صنعتی محسوب می شود که به آن پیچ آچار خور نیز گرفته میشود و توسط آچار (آچار فرانسه) با عبور از داخل سطوح فلزی محکم می شود. بر خلاف دیگر انواع پیچ ها دنده های پیچ شش گوش با سطوح اتصال که اغلب فولادی هستند درگیر نمی شود بلکه با عبور از داخل سوراخ های استاندارد ایجاد شده در این سطوح فلزی در طرف دیگر همراه با مهره بسته شده و دو سطح را بصورت متصل حفظ می کند. پیچ شش گوش از سایز های بسیار ریز از 3 میلیمتر تا قطر های بسیار بزرگ 36 میلیمتر و در طول های مختلف تولید می شود.

مشخصات فنی پیچ شش گوش

پیچ شش گوش هم بصورت نیم دنده طبق استاندارد DIN931 و هم بصورت تمام دنده طبق استاندارد DIN933 تولید می شود که این استاندارد بیانگر ابعاد مربوط به دنده ها و شکل گل پیچ می باشد و ارتباطی به گرید و کلاس پیچ شش گوش که ناشی از متریال بکار رفته در تولید و عملیات حرارتی می باشد ندارد. در سیستم بین الملل استاندارد دیگری نیز برای تولید پیچ شش گوش وجود دارد که DIN6914 خوانده شده و برای تولید پیچ شش گوش سازه با گل درشت استفاده می شود. این دسته از پیچ شش گوش دارای استحکام کششی بسیار بالایی بوده و اغلب در گرید 10.9 تولید شده در پل سازی و سد سازی و همچنین در حفظ تعادل دکل ها مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد های قید شده تنها بخشی از استاندارد های تولید پیچ شش گوش در سیستم بین المملی بود و استاندارد های دیگری بالاخص استاندارد های ASTM برای تولید پیچ شش گوش در سیستم آمریکایی نیز قید شده اند.

پیچ شش گوش واشر دارپیچ شش گوش واشر دار
|

موجود
پیچ شش گوش خشکه 8.8پیچ شش گوش خشکه 8.8
|

موجود
پیچ شش گوش فولادی کلاس 10.9پیچ شش گوش فولادی کلاس 10.9
|

موجود
پیچ شش گوش کلاس 12.9پیچ شش گوش کلاس 12.9
|

موجود
پیچ شش گوش استیل A2پیچ شش گوش استیل A2
|

موجود
پیچ شش گوش استیل A4پیچ شش گوش استیل A4
|

موجود
پیچ شش گوش گالوانیزهپیچ شش گوش گالوانیزه
|

موجود
پیچ شش گوش آهنی 5.6پیچ شش گوش آهنی 5.6
|

موجود

نوع دنده های پیچ شش گوش

پیچ شش گوش دارای دنده های میلیمتری و اینچی که هر یک در دستگاه های استاندارد مختلفی تولید شده اند می باشد. اغلب پیچ شش گوش که با استاندارد DIN تولید می شود دارای دنده های میلیمتری و پیچ هایی که با استاندارد آمریکایی ASTM تولید شده اند دارای دنده های میلیمتری می باشند. اما آنچه بیش از طول گام رزوه پیچ شش گوش اهمیت دارد عمق دنده یا ارتفاع رزوه های آن می باشد. از این لحاظ نوع دنده پیچ شش گوش را در دو دسته اصلی دنده درشت COARSE THREAD و دنده ریز FINE THREAD دسته بندی می کنند. تمامی گرید های پیچ شش گوش شامل گرید های مختلف آهنی، فولادی و استنلس استیل با دنده درشت تولید می شوند. اما تنها گرید ها و کلاس های بالای فولادی از پیچ شش گوش است که با دنده ریز تولید میشود. چرا که با ریز تر شدن دنده های پیچ شش گوش نیاز به سختی سطحی بالا، مقاومت سایشی و تنسایل بالاتر می باشد که اغلب در مورد پیچ شش گوش فولادی خشکه 8.8 و بالاتر اتفاق می افتد.

نوع آبکاری پیچ شش گوش صنعتی

پیچ شش گوش بسته به متریالی که برای تولید آن مورد استفاده قرار می گیرد گاهی نیاز به آبکاری داشته و گاهی نیز بدون آبکاری مورد استفاده قرار می گیرد. بطور کلی پیچ شش گوش استیل و تیتانیوم نیازی به هیچ آبکاری ندارند و نوع متریال آنها بگونه ای است که در مقابل آب و رطوبت و حتی برخی از خورنده های محیطی مقابله کاملی دارد. هر چند که حتی پیچ شش گوش استیل نیز در برابر اسید ها نمک ها دچار خوردگی می شود. لازم به ذکر است گرید های مختلف پیچ شش گوش استیل دارای قابلیت های مقاومت سطحی متفاوتی در برابر خورنده های محیطی هستند. در زیر به بررسی و مقایسه انواع آبکاری پیچ و مهره های شش گوش آهنی و فولادی می پردازیم.


  • آبکاری گالوانیزه سرد پیچ شش گوش: یکی از عمومی ترین و ساده ترین راه های حفاظت سطحی پیچ شش گوش آبکاری گالوانیزه سرد می باشد. این آبکاری در حمامی از فلز زینگ یا روی در دمای متوسط حدود 260 درجه صورت می پذیرد. طی این عملکرد یک لایه باریک از فلز روی بر روی سطح پیچ شش گوش می نشیند.
  • آبکاری گالوانیزه گرم پیچ شش گوش: یکی از راه های آبکاری پیچ شش گوش که راهی بسیار تاثیر گذار در طول عمر پیچ شش گوش به شمار می رود آبکاری سطحی به روش گالوانیزه گرم می باشد. طی این روش یک لایه طور از فلز روی یا زینگ در حمامی در دمای بسیار بالا تا 600 درجه سانتی گراد بر روی سطح و در عمق لایه های سطحی پیچ شش گوش نفوذ کرده یک مقاومت سطحی بسیار مناسبی را فراهم می آورد. آبکاری گالوانیزه گرم پیچ شش گوش مشکلاتی نیز به همراه دارد اما با توجه به مقاومت بسیار بالای سطحی همچنان نیز در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
  • آبکاری داکرومات پیچ شش گوش: آبکاری داکرومات در واقع نوع جدیدی و تکنولوژی پیشرفته ای از الکتروپلیتینگ می باشد که با بکار گیری همان فلز زینگ در فرایند گالوانیزه اما در روشی متفاوت و در دمای متعادل تری نسبت به آبکاری گالوانیزه گرم صورت می پذیرد. پیچ شش گوش داکرومات دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و شکلات پیچ شش گوش گالوانیزه گرم را نیز ندارد.

در میان تمام انواع پیچ شش گوش بالاترین میزان مقاومت در برابر خوردگی حتی در برابر نمک های دریایی متعلق به پیچ شش گوش تیتانیوم است که به سبب قیمت بسیار بالایی که فلز تیتانیوم دارد تنها در سایز های بسیار محدود و بصورت بسیار اندکی در بازار یافت می شود و استفاده از آن مگر در شرایط خاص توجیه اقتصادی ندارد. بعنوان جایگزین در صورتیکه نیاز به پیچ شش گوش با تنسایل مقاومتی بالا و مقاومت محیطی مناسب باشد اولین و مناسب ترین انتخاب قطعا پیچ شش گوش داکرومات فولادی است.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.