پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه دسته ای از پیچ ها محسوب میشود که قسمت اتصال قسمت رزوه شده پیچ با سر پیچ دارای یک لبه به شکل مخروطی یا کونیک می باشد. پیچ سر خزینه در شکل های بسیار متنوعی تولید می شود و به شکل خودکار، ماشینی و نوک مته ای از نظر رزوه و در اشکال مختلف سری از نظر آچار اتصال موجود می باشد. گروه صنعتی پیچ سازان تولید کننده انواع و سایز های مختلف پیچ سر خزینه بصورت خورد و عمده می باشد.

مشخصات فنی پیچ سر خزینه

پیچ خزینه هم از جنس آهنی بصورت آبکاری شده گالوانیزه سرد و هم بصورت استنلس استیل تولید می شود. پیچ خزینه اغلب بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد که اوله با نفوذ اندکی از بدنه در داخل سطح قطعه کار و پرس بافت قطعه کار سبب افزایش هر چه بیشتر تنش اتصال گردد و ثانیا بصورت کامل بر روی سطح کار نشسته و از داخل کار بیرون نزند. پیچ سر خزینه با سری دو سو، چهارسو ئ آلن تولید می شود و در برخی از مدل ها قابلیت اتصال همراه با مهره و در برخی دیگر بصورت درگیر در عمق قطعه کار می باشد. پیچ خزینه نیازی به واشر ندارد و سطح مقطع گل آن بزرگ بوده و میزان درگیری مناسبی را بوجود می آورد. از پیچ خزینه اغلب برای کار با قطعه هایی با سطوح نرم استفاده میشود و کارایی چندانی در اتصال فلزات ندارند.

پیچ خزینه ماشینی دو سوپیچ خزینه ماشینی دو سو
|

موجود
پیچ خزینه نوک مته ای چهارسوپیچ خزینه نوک مته ای چهارسو
|

موجود
پیچ خزینه نوک تیز چهارسوپیچ خزینه نوک تیز چهارسو
|

موجود
پیچ خزینه آلنی خشکهپیچ خزینه آلنی خشکه
|

موجود

تنش اتصال پیچ سر خزینه

یکی از مهمترین ویژگی های پیچ سر خزینه تنش بالای اتصال آن محسوب می شود. پیچ خزینه به سبب لبه نیمه مخروطی پای گل پیچ که دارند در آخرین مراحل اتصال و معمولا طی اتصال گام نهایی پیچ با تنش بالایی و با ایجاد یک فرو رفتگی سطحی در داخل قطعه کار فرو می روند. این امر سبب می شود اتصال رزوه آخر با تنش اتصال بالاتر و نیاز به نیروی اتصال بالاتری نسبت به دیگر رزوه های پیچ خزینه صورت پذیرد. از این رو است که از پیچ خزینه تنها در اتصال سطوحی استفاده می شود که سطحی نسبتا نرم دارند تا در مرحله اتصال آخرین رزوه از پیچ خزینه مشکلی بوجود نیامده و پیچ خزینه به خوبی در داخل سطح کار بنشیند.

موارد استفاده از پیچ خزینه

پیچ های خزینه در شکل های مختلف و برای استفاده در صنایع بسیار متنوعی از صنایع چوب گرفته تا صفحات شیروانی و حتی ساندویچ پنل ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما جدا از لیست کردن صنایع مصرف کننده پیچ خزینه استفاده از این نوع پیچ با در نظر گرفتن دو مزیت اصلی که دارند بصورت مناسب تری قابل درک می باشد. پیچ خزینه بصورت کامل در داخل قطعه کار می نشید و لبه بیرونی ندارد بر خلاف انواع پیچ های ریز و پیچ های صنعتی بالاخص پیچ آلن استوانه ای که یک گل بسیار بزرگ دارد که بیرون قطعه کار قرار می گیرد. مزیت دوم پیچ خزینه تنش بالای اتصال است که در دور های آخر اتصال و با ورود بخش نیمه مخروطی سر پیچ خزینه در داخل قطعه کار بوجود می آید.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.