مهره قفلی

مهره قفلی که با نام مهره کاسه نمدی نیز خوانده می شود در واقع دسته ای مهره های شش گوش می باشد که با افزایش تنش اتصال سبب قفل شدن اتصالات پیچ و مهره می شود. یکی از مشکلات اتصالات پیچ و مهره شش گوش باز شدن اتصال تحت ارتعاشات مکانیکی است که به نوعی در تمامی ماشین آلات دینامیک وجود دارند. مهره قفلی با دارا بودن یک واشر از جنس پلاستیکی و یا تفلون سبب افزایش تنش اتصال شده و با عبور پیچ از داخل واشر پلاستیکی مهره قفلی و ایجاد رزوه در داخل آن اتصال قفل می شود و در اثر لرزش و ارتعاش در آستانه باز شدن قرار نمی گیرد.

مشخصات فنی مهره قفلی

مهره قفلی به شکل مهره شش گوش می باشد که در سر آن یک برامدگی طراحی شده شده است به شکل هوزینگ و در بر گیرنده. در داخل این برامدگی یک واشر که گاهی از جنس پلاستیکی و گاهی از جنس تفلون است قرار داده می شود. مهره قفلی با دو استاندارد DIN 985 , DIN 6926 تولید میشود که هر دو نیز دارای متریال های مختلف از آهنی و فولادی تا استنلس استیل دارند. مهره قفلی استاندارد DIN 985 به شکل شش گوش ساده و مهره قفلی استاندارد DIN 6926 به شکل شش گوش واشر دار تولید و عرضه می شود. مهره قفلی از سایز 5 میلیمتر الی 24 میلیمتر و حتی بالاتر نیز تولید می شود. مهره قفلی آهنی کلاس 5 دارای بیشترین میزان کاربری در صنایع می باشد که بصورت گالوانیزه سرد و به رنگ نقره ای با دنده های میلیمتری در بازار یافت می شود.

مهره قفلی آهنی گالوانیزهمهره قفلی آهنی گالوانیزه
|

موجود
مهره قفلی استیل A2مهره قفلی استیل A2
|

موجود
مهره قفلی فولادی کلاس 8مهره قفلی فولادی کلاس 8
|

موجود

موارد بکارگیری مهره قفلی

مهره قفلی مانند مهره شش گوش معمولی دارای کاربری های عمومی می باشد اما دو مزیت بسیار مهم در طراحی مهره قفلی سبب استفاده از آن در شرایط کاری خاص تری می شود. اولا همانطور که از نام آن پیداست مهره قفلی سبب قفل شدن اتصال پیچ و مهره ها می گردد بدین معنی که داشتن واشر پلاستیکی که با محکم شدن هر چه بیشتر اتصال پیچ و مهره دچار فشردگی بیشتری در بافت و تراکم می شود بطور کاملا منطبق با دنده های پیچ بوده و بگونه ای بر روی آنها می چسبد و از باز شدن اتصال بر اثر لرزش جلوگیری به عمل می آورد. علاوه بر این مهره قفلی به سبب قرارگیری کامل واشر پلاستیکی بر روی سطح پیچ میزان آب بندی بالایی را نیز فراهم می آورد.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.