پیچ ام دی اف MDF

پیچ های ام دی اف MDF که در اتصالات ورق های ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرند در سایز های مختلفی تولید و عرضه می شوند. گرید پیچ ام دی اف MDF در تولید عاملی موثر در کیفیت آن محسوب می شود. پیچ ام دی اف MDF دارای نوک تیز بوده و نیازی به دریل کاری اولیه برای ورود به سطح ندارد و طول آن بسته به ضخامت دو سطحی که به یکدیگر متصل می شوند انتخاب می شود. پیچ ام دی اف MDF دارای دندانه های تیز و با عمق زیاد می باشد تا با ورود به سطح MDF تراکم زیادی را درگیر کرده و از داخل سطح خارج نشود. پیچ ام دی اف MDF با گرید های فولادی، سختی سطحی و کیفیت های بسیار متفاوتی در بازار عرضه می شود که قطعا هر یک از این فاکتور ها می توانند بصورت مستقیم بر قیمت پیچ ام دی اف MDF تاثیر گذاشته و در کیفیت عمل آن نیز نمود داشته باشند.

مشخصات فنی پیچ ام دی اف MDF

پیچ MDF ام دی اف دارای مشخصات مکانیکی مختلفی می باشد که در این بین برخی از این مشخصات تاثیر بسیار مهمی در عملکرد آن دارند. نوع دنده درشت یا COARSE THREAD در پیچ ام دی اف MDF و طول گام مناسب بگونه ای که در هر دور گردش به میزان 360 درجه طول مناسبی از پیچ وارد سطح ام دی اف MDF گردد و البته لبه های تیز که برش و دخول به سطح ام دی اف MDF را ساده تر نماید. پیچ ام دی اف MDF اغلب بصورت چهارسو تولید می شود تا اتصال آن بصورت ماشینی و با دریل های ویژه با سرعت بسیار صورت پذیرد. جنس پیچ MDF ام دی اف فولادی بوده و با تنسایل سطح متوسط تولید می شود چرا که دارا بون تنسایل بسیار بالا با توجه به اینکه با نفوذ هر چه بیشتر پیچ ام دی اف MDF در داخل سطح تحت کشش بیشتری قرار می گیرد می تواند سبب شکست آن گردد. در اغلب موارد در صورت عدم استفاده از متریال و گرید های صحیح فولادی در تولید پیچ ام دی اف MDF در زمان اتصال دچار مشکل شده و در بسیاری موارد با شکست پیچ ام دی اف MDF بالاخص در زمان اتصال ماشینی آن مواجه می شویم.

پیچ ام دی اف MDF گالوانیزه 4X16پیچ ام دی اف MDF گالوانیزه 4X16
|

موجود
پیچ MDF ام دی اف فولادی سیاه 20X5پیچ MDF ام دی اف فولادی سیاه 20X5
|

موجود
پیچ ام دی اف MDF 4X16 سیاهپیچ ام دی اف MDF 4X16 سیاه
|

موجود
پیچ ام دی اف MDF سایز 4X20 سیاهپیچ ام دی اف MDF سایز 4X20 سیاه
|

موجود
پیچ ام دی اف 30-4پیچ ام دی اف 30-4
|

موجود
پیچ ام دی اف MDF سایز 40-4پیچ ام دی اف MDF سایز 40-4
|

موجود

میزان سختی پیچ ام دی اف MDF

پیچ ام دی اف از نوک نوع تیز تولید شده و هم در گرید های آهنی و هم در گرید های فولادی با درصد کربن متوسط تولید می شود. پیچ ام دی اف برای ورود به داخل سطوح ام دی اف نیاز به سختی زیادی ندارد اما از آنجا که در اغلب موارد اتصالات توسط دستگاه دریل و با سرعت بالا صورت می پذیرد درجه سختی آن را بالا می برند. این امر در مورد پیچ ام دی اف با بالا بردن درجه کربن و حرکت از آهن به سمت فولاد میسر می شود. پیچ ام دی اف MDF در کل پیچ هایی در صنایع سبک محسوب می شوند و قابل مقایسه با پیچ شش گوش و آلن که در اتصالات ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند نیستند.

نوع پوشش سطحی پیچ ام دی اف MDF

از آنجایی که پیچ ام دی اف MDF در داخل سطوح ام دی اف با ساختاری از چوب فرو می روند اساسا در معرض خورنده های اسیدی و رطوبتی در محیط قرار نمی گیرند چرا که در آن شرایط خود ام دی اف سریعتر از پیچ ام دی اف در معرض تجزیه و جدا شدن بافت ها قرار می گیرد. اما آنچه در بازار بعنوان پیچ ام دی اف MDF یافت می شود یا به رنگ مشکی می باشد و یا به رنگ نقزه ای که در هر دو مورد نیز دارای یک پوشش سطحی اولیه برای مقاوم سازی ابتدایی در برابر خورنده ها دارد. دو نوع پوشش سطحی نقره ای و مشکی پیچ ام دی اف MDF به قرار زیر هستند.

  • پیچ ام دی اف MDF گالوانیزه که به رنگ نقره ای یافت می شود و دارای پوشش سطحی با مقاومت حداقلی از نوع آبکاری گالوانیزه سرد می باشد. این پوشش سطحی اولیه تا زمانیکه پیچ ام دی اف MDF دچار خراش نشده باشد خواص محافظتی خود را حفظ می کند.
  • پیچ ام دی اف MDF فسفاته که به رنگ سیاه دیده می شود و طی عملیاتی سطح فلز پیچ ام دی اف MDF را فسفاته می کنند که بصورت یک پوشش محافظ در برابر خورنده ها عمل می کند.

دو پوشش سطحی نام برده شده برای پیچ ام دی اف MDF پوشش های نسبته ضعیفی نسبت به روش های دیگر آبکاری سطحی پیچ های صنعتی محسوب می شوند.

معیار های کیفیت سنجی پیچ ام دی اف MDF

بررسی کیفی پیچ ام دی اف MDF هم میتواند شامل بررسی کیفی ظاهری بوده و هم مهمتر از آن بررسی کیفی عملکرد و مشخصات مکانیکی آن باشد. از نظر ظاهری پیچ ام دی اف MDF می بایست دارای دنده های برنده و تیز و بدون آسیب بوده و بر روی سطح پیچ ام دی اف MDF ترک، شکست و یا خراش بر روی سطوح فسفاته دیده نشود. اما با وجودرعایت کلیه فاکتور های کیفی ظاهری در صورتی که پیچ ام دی اف MDF فاکتور های مکانیکی شامل شامل متریال و آیلاژ فولادی مناسب، تنسایل مقاومتی و البته سختی مناسب را نداشته باشد از نظر کیفی در رده های پایینی قرار دارد. با توجه به اینکه لایه های ام دی اف MDF تنسایل کششی نه چندان بالایی را به پیچ ام دی اف MDF وارد می آورند قابلیت چقرمگی نیز یکی دیگر از فاکتور های مهم در کیفیت پیچ ام دی اف MDF محسوب می شود.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.