مهره کاسه نمدی

مهره کاسه نمدی دسته ای مهره های شش گوش می باشد که در یک طرف دارای سر برامده می باشد که بصورت قوص دار طراحی شده است. در داخل قوص مهره کاسه نمدی یک واشر پلاستیکی یا از جنس تفلون استفاده شده است نقش قفل کننده را ایفا می کند. مهره کاسه نمدی در سایز های مختلف مانند مهره شش گوش از 5 الی 36 میلیمتر تولید میشود. البته سایز های اینچی و دنده های اینچی مهره کاسه نمدی نیز وجود دارند که برای اتصال بر روی پیچ های استاندارد ASTM مورد استفاده قرار می گیرند. مهره کاسه نمدی هم در جنس آهنی کلاس 5 و هم در جنس فولادی خشکه کلاس 8 تولید می شود و اغلب به رنگ نقره ای بصورت آبکاری شده گالوانیزه سرد مصرف می شود.

مشخصات فنی مهره کاسه نمدی

مهره قفلی در دو استاندارد DIN985 , DIN6926 تولید می شود که این استاندارد ها تبیین کننده مشخصات ابعادی مهره کاسه نمدی هستند و ارتباطی با گرید و متریال بکار رفته در ساختار آن ندارند. مهره قفلی استاندارد DIN985 یک مهره شش گوش ساده همراه با سر کاسه نمدی و واشر را تشکیل می دهد حال آنکه مهره کاسه نمدی استاندارد DIN6926 مربوط به مهره کاسه نمدی واشر دار یا فلنج دار می باشد. در زمان اتصال مهره کاسه نمدی همراه با پیچ با بسته شدن هر چه بیشتر مهره بر روی پیچ وجود واشر تفلونی و یا پلاستیکی سبب افزایش تنش اتصال شده و از باز شدن مهره بالاخص تحت لرزش جلوگیری می کند و از این رو مهره کاسه نمدی را مهره قفلی نیز می نامند.

مهره کاسه نمدی آهنی گالوانیزهمهره کاسه نمدی آهنی گالوانیزه
|

موجود
مهره کاسه نمدی فولادی کلاس 8مهره کاسه نمدی فولادی کلاس 8
|

موجود

دلایل استفاده از مهره کاسه نمدی در اتصالات پیچ

مهره کاسه نمدی دارای مزایای منحصر به فردی می باشد که استفاده از آن را در برخی از اتصالات همراه با مهره بعنوان اولویت اول قرار می دهد. اولین و مهمترین مزیت استفاده از مهره کاسه نمدی آب بندی بالای آن محسوب می شود. مهره کاسه نمدی با بکار بردن یک واشر از جنس پلاستیک در داخل طراحی مکانیکی خود تنس بسیار دقیق و محکمی با رزوه های پیچ بر قرار گرده و بر خلاف مهره شش گوش ساده بر روی سطح رزوه پیچ می چسبد و سبب آب بندی مناسب اتصال پیچ و مهره می گردد. مزیت دوم استفاده از مهره کاسه نمدی تنش بسیار بالای اتصال آن است. بر خلاف مهره شش گوش که یا از نظر دنده زنی و سایز بگونه ای طراحی می شود که بر روی پیچ به راحتی بسته می شود و یا کلا اتصال صورت نمی پذیرد مهره کاسه نمدی اتصالی همراه با تنش اتصال بالا با نیاز به نیروی گشتاور بالاتر برای اتصال بر روی پیچ را خواهد داشت.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.