پیچ متری

پیچ متری در واقع یک مفتول و میلگرد تمام رزوه می باشد که از آن برای اتصال صنعتی سبک استفاده می شود. پیچ متری که در زبان انگلیسی FULLY THREADED ROD به معنی میل گرد تمام دنده ترجمه می شود در صنایع ساختمانی و بالاخص در تاسیسات ساختمان دارای کاربری وسیعی می باشد. پیچ متری معمولا در قطر های بالاتر از 8 میلیمتر تولید می شود و در قطر های پایین در طول 1 متر و در قطر های بالا تا طول 3 متر نیز تولید و عرضه می شود. پیچ متری هم بصورت سیاه و هم بصورت آبکاری شده در بازار عرضه می شود. پیچ های متری کاربری در صنایع سبک دارند و از آنجا که گرید بکار رفته در تولید انها پایین است نرم بوده و چکس خوار هستند و دنده های آنها نیز بر اثر فشار اغلب دچار ساییدگی و صاف شدن می گردد.

مشخصات فنی پیچ متری

پیچ متری با دو نوع دنده مختلف یکی دنده درشت ساده و از نوع CORASE THREAD و دیگر با دنده کبریتی تولید می شود. پیچ متری یا از گرید های پایین آهنی کلاس 4.6 و 5.6 تولید می شود و یا از گرید های مختلف استنلس استیل. تولید پیچ متری در قطر های پایین و در طول بالا اغلب دچار مشکلاتی می شود و از آنجه که در پروسه تولید پیچ متری در حال گردش می باشد در طول های بالا تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز در معرض تاب برداشتن قرار می گیرد و از این رو در قطر های کم حداکثر طول مجاز تولید پیچ متری 1 متر می باشد. پیچ متری با دنده کبریتی دارای قابلیت های تحمل بار بیشتر و اتصال دقیق تر و با درجه لقی کمتری می باشد و از آنجا که گرید تولید پیچ متری پایین می باشد میزان سایش و از بین رفتن دنده ها بر اثر بار در پیچ متری دنده کبریتی کمتر می باشد.

پیچ متری گالوانیزه قطر 10 mmپیچ متری گالوانیزه قطر 10 mm
|

موجود
پیچ متری استیل A2پیچ متری استیل A2
|

موجود

نوع آبکاری پیچ متری

پیچ متری در گرید های آهنی نیاز به آبکاری دارد چرا که گرید های استنلس استیل پیچ متری بصورت ذاتی به سبب وجود عناصری چون کروم و نیکل و در برخی گرید ها مولیبدنیوم مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت و حتی خورنده های دیگر محیطی داشته و نیازی به آبکاری ندارند. از آنجایی که پیچ متری اغلب از گرید های پایین آهن تولید می شود آبکاری آن نیز می بایست در دمای کمتری صورت پذیرد. از این رو آبکاری گالوانیزه سرد که در واقع لایه بسیار نازکی از فلز زینک را در حمام های ویژه بر روی سطح خارجی پیچ متری فراهم می آورد در مورد پیچ متری مورد استفاده قرار می گیرد. پیچ متری با آبکاری گالوانیزه سرد تا زمانیکی دچار خراش سطحی نشده باشد مقاومت مناسبی را در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت فراهم می آورد. با ایجاد خراش لایه های فلزی داخلی به سرعت در معرض خوردگی و زنگ زدگی قرار می گیرند.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.