پیچ ماشینی

گروه صنعتی پیچ سازان عرضه کننده انواع پیچ ماشینی در سایز های مختلف و شکل های مختلف. پیچ ماشینی بصورت سر تخت، سر عدسی و گل درشت تولید میشوند و اغلب همراه با مهره های شش گوش ریز بسته می شوند. اتصال پیچ ماشینی هم بصورت 2 سو و هم بصورت چهارسو امکان پذیر می باشد که اکنون با توجه به اتصال بسیار ساده و سریع پیچ ماشینی چهارسو در اغلب موارد تولیدات بصورت چهارسو صورت می پذیرند.

مشخصات فنی پیچ ماشینی

پیچ ماشینی اغلب در مواردی در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که دسترسی به هر دو سمت اتصال وجود داشته باشد تا پس از ورود پیچ ماشینی به داخل سطح و بسته شدن آن در سمت دیگر قابلیت اتصال مهمره وجود داشته باشد. بسته به نوع سو سختی سطح اتصال است که نوع گل پیچ ماشینی مشخص می شود. در سزوح نرمتر از پیچ ماشینی سرتخت نیز استفاده می شود که پس از اتصال بخشی از گل پیچ ماشینی در داخل سطح نیز وارد شده و این امر به افزایش تنش اتصال کمک می کند.

پیچ ماشینی آهنی DIN985پیچ ماشینی آهنی DIN985
|

موجود
پیچ ماشینی دوسوپیچ ماشینی دوسو
|

موجود
پیچ ماشینی خزینه چهارسوپیچ ماشینی خزینه چهارسو
|

موجود
پیچ ماشینی فولادی دو سوپیچ ماشینی فولادی دو سو
|

موجود
پیچ ماشینی سرگرد آلنپیچ ماشینی سرگرد آلن
|

موجود
پیچ ماشینی سر تختپیچ ماشینی سر تخت
|

موجود

نقش مهره در تنش پیچ ماشینی

پیچ های ماشینی برای اتصال نیاز به سوراخ زنی اولیه توسط دریل می باشند. از طرف دیگر عمق دنده ها و طول گام پیچ ماشینی نسبت به انواع دیگر پیچ بالاخص نسبت به پیچ های نوک تیز بسیار کمتر می باشد و از این رو میزان درگیری رزوه های پیچ ماشینی با قطعه کار و در نتیجه تنش اتصال بصورت پایه و بدون مهره در مورد این سری از پیچ ها اندک است. در اتصال پیچ ماشینی مهره ها هستند که با اتصال در طرف دیگر قطعه کار بیشترین میزان تنش اتصال را بوجود می آورند.البته بدون بکار گیری مهره نیز می توان از پیچ ماشینی برای اتصال استفاده نمود اما تنها برای سطوحی که چسبندگی لایه ای بسیار بالایی دارند مانند سطوح پلاستیکی و در غیر این صورت اتصال پیچ ماشینی به سرعت هرز می شود.

نوع رزوه های پیچ ماشینی

پیچ های ماشینی قبل از استفاده نیاز به ایجاد سوراخ در قطعه کار دارند و دنده ها و رزوه های آنها نقش شکاف دهنده در سطح اتصال را ندارد. از این رو رزوه های پیچ ماشینی بر خلاف رزوه های پیچ خودکار دارای عمق زیادی نیستند چرا که اغلب برای اتصال سطوح با چسبندگی بالا (سطوح سخت) بکار گرفته میشوند و در صورت داشتن دنده های بسیار عمیق تنش مورد نیاز و نیروی مورد نیاز برای اتصال آنها بسیار بالا رفته و اتصال بسیار کند می شود. پیچ ماشینی علاوه بر داشتن رزوه هایی با عمق کم از دنده هایی نزدیک به هم استفاده می کند بدین معنا که طول گام پیچ ماشینی بسیار پایین تر از بسیاری انواع دیگر پیچ می باشد.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.