پیچ چهارسو

پیچ چهارسو در ابعاد و در شکل های مختلفی تولید می شود و در واقع نوعی از پیچ نیست. بلکه پیچ چهارسو نشان از اتصال توسط آچار چهارسو دارد و به دسته های مختلفی تقسیم شده و در اتصال های صنعتی سبک مورد استفاده قرار می گیرد. بطور کلی پیچ های صنایع سنگین مثل سازه ها و ساختمان و پیچ های صنایه نفت و گاز بصورت شش گوش، آلن و استاد بولت تولید می شوند و پیچ چهارسو برای اتصالات صنایع سبک تر مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فنی پیچ چهارسو

پیچ چهار سو با سر های تخت و عدسی بیشترین میزان تولید را دارد که گاهی بصورت خودکار، گاهی بصورت پیچ نوک مته ای و گاهی نیز بصورت پیچ ماشینی تولید می شود. پیچ چهارسو سرعت اتصال بسیار بالاتری از پیچ دو سو دارد چرا که آچار پیچ گوشتی به راحتی و تنها با تغییر زاویه محور می تواند از حفره پیچ دو سو خارج شود و از این لحاظ سرعت اتصال کند می باشد اما پیچ چهارسو دارای یک حفره در بر گیرنده عمیق تر و در چهار جهت می باشد و از این رو آچار چهارسو در داخل این حفره محبوس شده و به راحتی پروسه اتصال را تکمیل می کند. اغلب پیچ چهارسو را همراه با دریل ها و مته های آچاری به راحتی متصل می کنند.

پیچ چهارسو خودکار سر عدسیپیچ چهارسو خودکار سر عدسی
|

موجود
پیچ چهارسو نوک مته ایپیچ چهارسو نوک مته ای
|

موجود
پیچ چهارسو سر خزینهپیچ چهارسو سر خزینه
|

موجود

مزایای پیچ چهارسو

امروزه در صنایع برای اتصال از پیچ چهارسو بیش از هر نوع دیگری بالاخص در اتصالات پیچ نوک تیز و پیچ های ریز استفاده می شود. پیچ چهارسو در انواع مختلف پیچ ماشینی، پیچ ام دی اف، پیچ شیروانی، پیچ نوک مته ای، پیچ چوب و درای وال تولید و عرضه می شود. مهمترین ویژگی پیچ چهارسو سرعت بالای اتصال آن بالاخص بصورت اتوماتیک می باشد. امروزه پیچ چهارسو بصورت ماشینی و توسط دستگاه هایی که سر آهنربا دارند با حداکثر سرعت متصل می شود. داشتن شیار در چهار جهت در پیچ چهارسو سبب شده است تا خروچ آچار از داخل این شیار ها به سختی و بر خلاف پیچ دو سو به ندرت اتفاق بیافتد که در نتیجه سرعت اتصال پیچ چهارسو را به شدت بالا می برد.

نوع گل پیچ چهارسو

پیچ چهارسو با گل هایی و سری پیچ در شکل های متنوعی تولید می شود. معمول ترین نوع سری پیچ در اتصال چهارسو پیچ خزینه و پیچ سر عدسی و یا در اصطلاح انگلیسی فلیپس می باشد. به سبب اتصال سریع و قابلیت های بسیار بالای اتصال آچار پیچ چهارسو بر روی انواع گل پیچ قابل استفاده می باشد اما با توجه به قابلیت گشتاور اندک نسبت به پیچ شش گوش و آلن که زاویه دست بصورت اهرم عمل می کند در مورد پیچ های صنعتی سنگین که نیاز به تنش بسیار بالایی در اتصال دارند مانند صنایع ماشین سازی، صنایع ساختمانی و پتروشیمی مورد استفاده ندارند.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.