پیچ شش گوش گالوانیزه

پیچ شش گوش گالوانیزه
ظرفیت : |    نوع : فولادی    
موجود | حداقل سفارش :  
پیچ شش گوش گالوانیزه در صنایع ماشین سازی، اتوماسیون، ساختمان، نفت و پتروشیمی و ... کاربرد داشته و یکی از پر طرفدار ترین نوع اتصال در صنایع محسوب می شود. پیچ شش گوش گالوانیزه در سایز های 3 الی 36 میلیمتر تولید و عرضه شده و دارای استاندارد های متریک و استاندارد های آمریکایی است. متریال ها و گرید های مختلفی در تولید پیچ شش گوش گالوانیزه بکار گرفته می شوند و نوع آبکاری و حفاظت سطحی این دسته از پیچ ها می تواند بسیار متغیر باشد که در ادامه به توضیح کامل این موارد می پردازیم. پیچ شش گوش گالوانیزه همراه با مهره شش گوش، واشر تخت و گاهی نیز واشر فنری مورد استفاده قرار گرفته و بصورت اتصال در دو طرف همراه با مهره استفاده می شود و به جز در مواردی خاص بصورت تک بکار گرفته نمی شود.
پیچ شش گوش

استاندارد تولید پیچ شش گوش گالوانیزه

استاندارد تولید پیچ شش گوش گالوانیزهپیچ شش گوش گالوانیزه در بازار اغلب با دو نوع استاندارد یکی متریک DIN و دیگری استاندارد آمریکایی و اینچی ASTM مورد استفاده قرار می گیرد. استاندارد متریک پیچ گالوانیزه به دو دسته DIN931 , DIN933 تقسیم می شود که استاندارد DIN931 برای پیچ شش گوش نیم دنده و استاندارد DIN933 برای پیچ شش گوش تمام دنده و هر دو با دنده درشت CORASE THREAD و میلیمتری تعریف شده اند. استاندارد پیچ شش گوش گالوانیزه آمریکایی شش گوش اینچی ASTM »ی باشد که برای گرید های مختلف با گد های مختلف تعریف می شود که پر کاربرد ترین آنها ASTM A320, A490, A325 می باشد. شایان ذکر است نوع دیگری از پیچ شش گوش گالوانیزه نیز وجود دارد که طبق استاندارد DIN 6914 تولید می شود که دارای گل بزرگ تری به شکل شش گوش و دارای میزان گوشت بیشتری بوده و به پیچ گل درشت و یا HV شهرت دارد. دیگر استاندارد های بکار گرفته شده در تولید پیچ شش گوش گولوانیزه مربوط به پیچ های واشر دار نیز می باشند.

مقایسه پیچ شش گوش گالوانیزه سرد و گرم

مقایسه پیچ شش گوش گالوانیزه سرد و گرماغلب دو نوع آبکاری گالوانیزه برای پیچ شش گوش مطرح می باشد که عبارتند از پیچ و مهره گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد. هر دو نوع آبکاری پیچ شش گوش گالوانیزه با بکارگیری فلز روی با نام شیمیایی Zn یا فلز زینگ صورت می پذیرد. اما تفاوت در دمای حمام گالوانیزه است که در آبکاری گالوانیزه سرد حدود 260 درجه و در حمام گالوانیزه گرم حدود 600 درجه می باشد. در زیر به بررسی تفاوت های پیچ شش گوش گالوانیزه سرد و گرم می پردازیم.


عنصر فلزی زینگ که در آبکاری گالوانیزه پیچ شش گوش بکار گرفته می شود عنصری فعال است بدین معنا که میل به الکترون دهی بالایی داشته و در تماس با آب و رطوبت سریعتر از فولاد به الکترون دهی پرداخته و سبب حفاظت بیشتر از لایه های میانی شده و از زنگ زدن پیچ شش گوش گالوانیزه ممانعت می کند.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.