پیچ دو سو

پیچ دو سو هم از جنس فولادی و هم از جنس استنلس استیل تولید می شود و در واقع نشان گر نوعی از پیچ نیست. پیچ دو سو بیشتر اشاره به نحوه اتصال این دسته از پیچ ها دارد که توسط آچار دو سو یا آچار پیچ گوشتی صورت می پذیرد. پیچ های دو سو در واقع طرح اولیه پیچ های سبک بودند که امروزه به نوعی منسوخ شده اند و جای خود را به پیچ چهار سو داده اند. گروه صنعتی پیچ سازان تولید کننده انواع و سایز های مختلف پیچ دو سو بصورت فولادی گالوانیزه و استنلس استیل می باشد.

مشخصات فنی پیچ دو سو

پیچ دو سو در شکل های مختلف و برای کاربری های مختلفی تولید می شود. امروزه پر کاربرد ترین نوع پیچ دو سو پیچ های چوب هستند که با دنده های درشت و با طول گام بالا تولید می شوند. پیچ دو سو برای کاربری های پیچ رولپلاکی نیز برای اتصال در داخل سطوح دیوار ها دارای کاربری های زیادی می باشد. سرعت اتصال پایین پیچ دو سو نسبت به پیچ چهارسو سبب شده است که امروزه اغلب نمونه های پیچ دو سو با چهارسو و یا آلن جایگزین شوند. سر خوردن و خروج آچار پیچ گوشتی از داخل پیچ دو سو سبب دشواری اتصال و کند بودن آن نسبت به آچار های چهار سو می شود. با این حال پیچ دو سو ماشینی، پیچ دو سوی خودرو نیز همچنان در بازار یافت می شود.

پیچ دو سو ماشینیپیچ دو سو ماشینی
|

موجود
پیچ دو سو خودکار خزینه استنلس استیلپیچ دو سو خودکار خزینه استنلس استیل
|

موجود
پیچ چوب دو سوپیچ چوب دو سو
|

موجود
پیچ دو سو با سری Trussپیچ دو سو با سری Truss
|

موجود

اتصال پیچ دو سو

اتصال پیچ دو سو و تولید پیچ هایی با سر دو سو از جمله اولین دستاور های بشر در زمینه اتصالات فولادی به شمار می رود. ساختار بسیار ساده آچار پیچ گوشتی دو سو که در واقع توسط انسانهای اولیه شرایط و قابلیت اتصال پیچ دو سو تنها با یک لبه از هر قطعه فلزی حتی با چاقو را نیز فراهم می نمود تولید پیچ دو سو را بعنوان اولین نوع سری پیچ ها در تاریخ به ثبت رسانیده است. پیچ دو سو که قابلیت اتصال یک نیم دور را در هر بار گردش دست و برای اتصالات اولیه فراهم می نمود اغلب از جنس های آهنی، مسی و برنزی تولید می شده و می شود. این اتصال با وجود داشتن سادگی در اتصال دارای معایبی نیز می باشد که همین معایب سبب شده است تا انسان مدرن استفاده از پیچ دو سو را به حداقل و تنها در مواردی خاص رسانیده و اغلب اتصالات مدرن با پیچ چهار سو بجای پیچ دو سو صورت پذیرد.

انواع سری و گل پیچ دو سو

پیچ های دو سو در واقع گونه ای اولیه و در حال حاضر کمیاب از پیچ های سبک نوک تیز محسوب می شوند که در گذشته بر روی انواع پیچ با گل های مختلف یافت می شدند. پیچ دو سو با سری عدسی، فلیپس و پیچ خزینه در گذشته چه از نوع نوک تیز و چه از نوع ماشینی یافت می شدند. در حال خاضر اغلب موارد پیچ دو سو مورد استفاده در بازار از نوع ماشینی سر عدسی هستند که نمونه هایی از آنها در برخی ماشین آلات بالاخص ماشین های روسی به چشم می خورد.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.