پیچ آلن مغزی

پیچ آلن مغزی
ظرفیت : |    نوع : استیل    
موجود | حداقل سفارش :  
پیچ آلن مغزی که از آن برای اتصال دو سطح و بصورت داخلی استفاده میشود در واقع یک استوانه دنده شده می باشد که در داخل آن حفره ای بصورت آلن برای اتصال توسط آچار آلن طراحی شده است. پیچ آلن مغزی طبق استاندارد DIN 913 با دنده های درشت COARSE THREAD تولید میشود و در گرید های مختلف و بصورت تمام دنده عرضه می شود. پیچ آلن مغزی هم در جنس استنلس استیل در دو گرید A2 , A4 و هم در گرید های فولادی خشکه 8.8 و بالاتر تولید و عرضه می شود. پیچ آلن مغزی فولادی اغلب بصورت آبکاری شده سطحی برای افزایش مقاومت محیطی در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت در بازار عرضه می شود. پیچ آلن مغزی به رنگ سیاه دارای آبکاری زاج یا در اصطلاح علمی بصورت فسفاته و در صورت نقره ای بودن دارای آبکاری سطحی از نوع گالوانیزه است.
پیچ آلن

استاندارد تولید پیچ آلن مغزی

استاندارد تولید پیچ آلن مغزیپیچ آلن مغزی طبق استاندارد DIN913 تولید می شود که بیانگر بسبت قطر ورودی پیچ آلن به قطر خارجی پیچ، شکل چمفر و پخی سری پیچ آلن مغزی، نو دنده ها و طول گام و عمق پیچ آلن مغزی محسوب می شود. طبق اسن استاندارد پخی ایجاد شده بر روی سری پیچ آلن مغزی در طرف اتصال با آچار 90 الی 120 درجه در دو طرف و در سمت دیگر بصورت 45 درجه ایجاد شده است. عمق سوراح ایجاد شده برای ورود آچار آلن برای پیچ آلن مغزی بصورت بازه ای تعریف می شود. در گرید های فولادی پیچ آلن مغزی اغلب در گرید های بالای فولادی از 8.8 خشکه و بالاتر و با دنده های درشت تولید می شود. پیچ آلن مغزی در دو گرید استنلس استیل A2 , A4 نیز برای برخی کاربری های تولید می شود.

گرید های آهنی و فولادی پیچ آلن مغزی

گرید های آهنی و فولادی پیچ آلن مغزیپیچ آلن مغزی با گرید های آهنی مختلف 4.8 و 5.6 در سایز های مختلف و تنها با دنده بزرگ تولید می شود. در گرید های بالاتر فولادی و با درصد کربن بالاتر و همراه با عملیات سخت کاری سطحی حرارتی در گرید های فولادی خشکه 8.8، 10.9 و حتی 12.9 نیز تولید می شود. به سبب درگیری داخلی پیچ آلن خشکه در صورت استفاده از گرید های فولادی بیشترین میزان استفاده برای پیچ آلن مغزی خشکه 8.8 می باشد. در گرید های بالای فولادی قابلیت تولید پیچ آلن مغزی با دنده ریز نیز وجود دارد که دقت اتصال را بالاتر می برد اما همچنین استفاده از دنده درشت در اغلب کاربری ها ترجیح داده می شود. گرید های پایین آهنی پیچ آلن مغزی با آبکاری گالوانیزه سرد و گرید های بالاتر گاهی با آبکاری داکرومات، گاهی با آبکاری گالوانیزه گرم و در موارد بسیاری نیز به رنگ مشکی بصورت فسفاته عرضه می شوند.

TEL : 021-55413127 | 55413167
Fax : 021-55421579
Email: info [at] pichsazanco.ir
Web: www.pichsazanco.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Pich Sazan Co.